קמטים פריאורליים

קמטים פריאורליים הם קווים עדינים או עמוקים המתרחשים סביב הפה והשפתיים. ככל שאנו מתבגרים אזור זה הוא לעתים קרובות אחד הראשונים לפתח קמטים. כמו רוב הקמטים על הפנים, חשיפה לשמש, גנטיקה ועישון (קווי מעשנים) תורמים חזקים להתפתחות של קמטים אלה. למרבה הצער קמטים אלה עשויים להחמיר בהדרגה עם הזמן, לעתים קרובות גורם לאנשים להיראות מבוגרים יותר. לא משנה כמה מקבל אחד, זה יכול להיות גם תהליך ההזדקנות הטבעית, קמטים perioral הם הכי פחות נסבבלים.

קמטים מתרחשים כאשר העור מאבד קולגן. אלו הם הסיבים שהופכים את העור למוצק וגמיש. אובדן קולגן מתרחש באופן טבעי עם הגיל, אך ישנם גם מרכיבי עור אחרים והרגלי חיים מסוימים שעשויים לזרז תהליך זה. הקמטים הנוצרים נוטים להיות הבולטים ביותר סביב אזורים דקים יותר של הפנים כולל סביב הפה. קמטים בשפתיים, הנקראים לעתים קווי שפתיים, קווי שפתון או קווים למעשנים, הם הקווים האנכיים הקטנים הנוצרים על שפתיהם של מבוגרים. קווים אלה ידועים לשמצה כקשים להסתרה.

ניתן לטפל בקמטים בשפתיים, התחדשות Perioral משחזר את נפח השפתיים עם חומרי מילוי להזרקה או עם העברת שומן (lipofilling). חומרי מילוי עוריים יכולים לשחזר את אובדן הנפח על ידי מתן תמיכה מבנית כדי להרים קמטים עמוקים ולהחליק קווים פריורליים עדינים.

טיפול בחומרי מילוי עוריים לא רק יכול לחדש את הנפח האבוד, אלא גם לעורר חומצה היאלורונית טבעית וייצור קולגן חומרי מילוי עוריים יכולים לשחזר את אובדן הנפח על ידי מתן תמיכה מבנית כדי להרים קמטים עמוקים ולהחליק קווים פריוארליים עדינים.