פלאק

פלאק הוא נגע שטוח מוחשי גדול יותר מ 0.5 ס"מ קוטר. רוב הלוחות מוגבהים, אבל פלאק יכול להיות גם אזור מעובה מבלי להיות מורם בעליל מעל פני העור. יתכן שיש להם גבולות מוגדרים היטב או לא מוגדרים כראוי.

לוחות העור קשורים למספר תהליכי מחלה אשר יכולים לערב את העור ואזורים אחרים של הגוף גם כן. הם נראים בדרך כלל לראשונה על ידי ספק טיפול ראשוני או רופא עור שיכול לערוך כמה בדיקות כדי ללמוד יותר על מה שגורם לוחות, מכיוון שהם מורמים, לוחות העור יכולים להיות מורגשים במהלך בדיקה. נקודות אדומות על פני העור, יכולות להעיד על המון מחלות שהגוף מאותת לנו שמשהו לא בסדר.

האזור עשוי להרגיש מחוספס ,מהמורות או חלק, בהתאם לתהליך הבסיסי. לעתים קרובות, הלוח הוא לבן או אדום, והוא עשוי להיות scabbed או קרום. לפעמים רובד עור הוא קשקשים, עם חתיכות של עור יבש ונוצר מרקם מחוספס למראה. הלוח יכול גם להיות מזוהה בדרך כלל חזותית, הודות לצבע המנוגד ואופיו המוגבה של הנגע.

עור שהינו מחוספס ועם קשקשים הינו פלאק פסוריאזיס, יש מספר סוגים שמתפתחים ושונה מאדם לאדם. כתמים פלאקיים, פפולות וגידולים הם שמות קליניים למגוון התבטאויות בעור. פפולות הם אזורים מוצקים קטנים ובולטים על פני העור שנראים כמו פריחה.