נבוס ספילוס

nevus spilus, המכונה לעתים nevus lentiginous zosteriform או nevus lentiginous מנומר, הוא אזור של העור אשר נראה בצבע חום, עם כתמים כהים, אשר מפוזרים על פני העור. (mafules פיגמנטים מרובים או papules בתוך תיקון הפיגמנט). גודלו של nevus יכול להשתנות והכתמים עשויים להיות בליטות מוגבהות  או כתמים שטוחים.

 nevus spilus יכול להיות נוכח על כל חלק של הגוף, והוא בדרך כלל מובחן לראשונה בלידה או בתחילת החיים. נגעים אלה בעור אינם סרטניים, יכול פשוט להישאר לבד ומנוטר עבור כל סימנים של שינוי. ניטור מתבצע כאמצעי זהירות כי, לעתים רחוקות מאוד, תאים בתוך spilus nevus עשוי להשתנות וסרטן המכונה מלנומה ממאירה עלול להתפתח.

ישנם שני סוגים שונים של nevus spilus. במה שמכונה סוג מקולרי, כתמים מופצים במרווחי זמן קבועים למדי על פני nevus והם שטוחים מאוד. מה שמכונה סוג הפפרול של נגע יש כתמים אשר צבע הרכיב המקולרי עשוי להשתנות חום כהה, ומספר הנגעים הכהים עשוי להיות נמוך או גבוה.

Nevus spilus הוא נדיר בלידה והוא נרכש בדרך כלל בסוף הינקות או בילדות המוקדמת.

בשלושת המקרים שקיבלו הן טיפול לייזר QSR והן טיפול לייזר QSYAG, לייזר QSR הוכח כיעיל ביותר בהסרת פיגמנט. מסקנה: ניתן לטפל ביעילות ב-Nevus spilus באמצעות לייזר אודם עם מתגeated effectively with the Q-switched ruby laser.

Nevus spilus (נקרא גם 'nevoid lentigo') הוא נגע בודד שפיר בעור אשר עשוי להופיע על כל חלק של הגוף. צמיחה נפוצה יחסית זו מופיעה בדרך כלל בינקות או בילדות או לפעמים בכל גיל. המראה שלה מאופיין על ידי תיקון חום בהיר של פיגמנטציה משתנה בגודל מ 1 – 20 ס"מ.