נבוס אוטה

נבוס  אוטה, הוא hamartoma של מלנוציטים עוריים. מבחינה קלינית, nevus של Ota מציג כמו תיקון כחול או אפור על הפנים, שהוא מולד או נרכש והוא בתוך ההפצה של ענפי עיניים מקסילרי של העצב הטריגמינלי. NEVU יכול להיות חד צדדי או דו צדדי, בנוסף לעור, זה עשוי להיות כרוך משטחי רירית עינית אוראלי. המחלה נוטה להתמיד ולהתרחב באופן מקומי, הופכת בולטת יותר ויותר עם גיל ההתבגרות, וגם לאחר גיל המעבר. הטיפול צריך להתחיל מוקדם לאחר האבחון באמצעות הפעלות מרובות של פוטותרמוליזה לייזר כדי למנוע החשכה והרחבה של הנגע.

Nevus של אוטה הוא היפרפיגמנטציה המתרחשת על הפנים, לרוב מופיע על הלבן של העין. זה קורה גם על המצח, האף, הלחי, אזור periorbital, הטלאים נפתרים לעתים קרובות בעצמם בין הגילאים 3 ל -6 שנים. מלזמה. זה קשור בדרך כלל להריון ולפעמים נקרא "מסכת הריון". זה קורה בדרך כלל משני צידי הפנים ונראה חום במקום וכחול.

פוטותרמוליזה סלקטיבית עם לייזר אודם עם מתג Q היא שיטה בטוחה ויעילה להבהרת נבי של אוטה. Multiple Treatments increas סקלרה והפנים. מלנוציטוזיס סקלרלי הוא לעתים קרובות דו-צדדי, נוכח מלידה או מילדות, ויכול להיות לכל החיים. מלנוציטוזיס סקלרלי .

במצב שפיר נפוץ יותר אצל אנשים ממוצא אסייתי. המצב כולל באופן אופייני פיגמנטציה שחורה או אפורה-כחולה ברקמת הסקלרל.

מלנוציטוזיס סקלרלי הוא היפרפיגמנטציה מלנוציטית מולדת של הסקלרה הנפוצה יותר באוכלוסייה האסיאתית

פחות מ-4% יכולים לפתח מלנומה כורואידלית בעין הפגועה. פחות יפתחו ניאופלזיה תוך גולגולתית. לכן, זה סביר לכל החולים עם Nevus of Ota לעבור בדיקות עיניים פעמיים בשנה עם אופטלמוסקופיה מורחבת. הם צריכים גם לעבור הערכה נוירולוגית ראשונית, ולאחריה הערכות טה ואיטו. הם מאובחנים בעיקר על ידי בדיקה קלינית והיסטוריה.

אין בדיקת אבחנה סופית המאשרת את הנבוס של אוטה וריאנטים שיטחיים נוטים להופיע על הלחיים, בעוד וריאנטים עמוקים יותר משפיעים על אזורים periorbital, הרקה והמצח.

יש לבצע הערכה חוזרת תקופתית אצל רופא עיניים מדי שנה כדי לשלול סיבוכים בעיניים.